Dla wielu kobiet bardzo istotna jest ich cera. Nie tylko panie, ale również mężczyźni interesują się, tym jak wyglądają. Dobrze...
Czytaj więcejChoroby zwyrodnieniowe to szeroka grupa schorzeń, które mogą prowadzić do obniżenia jakości życia. Chory odczuwa ból i ma trudności z poruszaniem. Najczęstszymi dolegliwościami w tej grupie schorzeń są m.in. tzw. łokieć tenisisty, gonatroza, artroza, koksartroza, rizatroza. Dla naszego zdrowia wskazane jest stosowanie zasad profilaktyki chorób zwyrodnieniowych. Jeśli jednak już teraz odczuwamy skutki zmian chorobowych, zalecane jest pozostać pod opieką lekarską. Brak podjęcia odpowiednich środków, może prowadzić do dalszego uszkodzenia stawów i kości.
Kontuzje i urazy w sportach to najczęstsza przyczyna zaniechania lub zaprzestania kariery sportowej, zniechęcenia do wysiłku fizycznego czy obawy przed jego podejmowaniem. Zdarzają się one zarówno u osób doświadczonych jak i u amatorów, niemniej jednak zawsze niosą ze sobą poważne konsekwencje. Mimo to można ich uniknąć posiadając wiedzę na temat ich powstawania oraz mechanizmów im zapobiegającym.
Jeszcze do niedawna istniało niewiele przyczynowych sposobów leczenia bólu stawów oraz kręgosłupa. Większość terapii skoncentrowana jest bowiem na usuwaniu skutków oraz eliminacji objawów. Inaczej jest w przypadku proloterapii, która stymuluje biologiczną regenerację tkanek, mięśni i stawów.
Mimo wysokiej skuteczności, proloterapia jest wciąż stosunkowo mało znaną metodą terapeutyczną.
Proloterapia jest bezpiecznym zabiegiem wykonywanym bez konieczności pobytu w szpitalu. Zabieg trwa ok. 30 – 60 minut, nie wymaga długiej rekonwalescencji ani rehabilitacji, a niejednokrotnie pozwala na uniknięcie operacji.
Wyjątkowość tej formy leczenia polega na likwidacji dolegliwości poprzez regenerację uszkodzonej tkanki i jej struktury. Częstość zabiegów i ich typ zależą od schorzenia i stanu zdrowia pacjenta.
Do ostrzykiwania standardowo wykorzystuje się dekstrozę, ale doświadczenia pokazują, że najlepsze efekty daje osocze bogatopłytkowe PRP i fibryna bogatopłytkowa I-PRF, które uzyskuje się po odwirowaniu z krwi własnej pacjenta oraz gotowy preparat kolagenowy. Substancja wstrzykiwana jest w miejsce bólu lub uszkodzenia, często zabieg wykonywany jest pod kontrolą USG.
Terapia jest nieinwazyjna i nie ma żadnego ryzyka transmisji chorób wirusowych. Proloterapia nie wywołuje również reakcji alergicznych. Z początku sądzono, że w wyniku terapii powstają blizny, jednak późniejsze badania potwierdziły, że stymulowany wstrzykniętymi substancjami organizm wytwarza nowy kolagen.
Z racji ‘proliferycznego’ działania, metodę tę nazwano proloterapią..
Proloterapia jest zalecana przy takich schorzeniach jak:
Łokieć tenisisty, ZZSK, dyskopatie na każdym poziomie, kręgozmyki, a także przy każdym dotkliwym bólu kręgosłupa.
Niekiedy zaleca się ją także stosować po terapiach onkologicznych i po urazach/wypadkach. Jeśli chodzi zaś o skuteczność tejże metody uśmierzania bólu poprzez docieranie do jego źródła, należy wiedzieć, że pierwsze efekty można dostrzec po serii kilku zabiegów.
Przed podjęciem proloterapii dokładnie określa się stan pacjenta i jego możliwości regeneracji. Dobierana jest wtedy ilość zabiegów, a także rodzaj preparatu, który będzie wykorzystywany. UWAGA – bardzo ważne jest właściwe przygotowanie do zabiegu. W niektórych przypadkach może potrwać nawet kilka tygodni.
Zapisz się do jednego z wykonujących ten zabieg Lekarzy Specjalistów na konsultacje. Możesz to zrobić telefonicznie, mailowo lub wysyłając formularz w zakładce kontakt.
Rejestracja wizytyDla wielu kobiet bardzo istotna jest ich cera. Nie tylko panie, ale również mężczyźni interesują się, tym jak wyglądają. Dobrze...
Czytaj więcejProblemy ze skórą , to częste następstwo niezdrowego trybu życiu, złych nawyków żywieniowych, dorastania czy stosowania nieodpowiednich środków higieny. Wiele...
Czytaj więcejPowracające problemy skórne, są obecnie bardzo częstym i powszechnym schorzeniem. Wiele osób cierpiących na te nieprzyjemną przypadłość żyje we wstydzie...
Czytaj więcej