Zabiegi

Botoks na czoło, pod oczy, na zmarszczki

Toksyna botulinowa

Botoks jest skróconą, bardziej potoczną nazwą toksyny botulinowej. Jest to substancja produkowana przez bakterie Clostridium botulinum (laseczki jadu kiełbasianego). 

 

 

 Toksyczne właściwości botuliny znikają podczas gotowania jej przez 20 minut, dlatego nie trzeba martwić się o jej szkodliwość. Podczas zabiegu botoksu na zmarszczki stosowana jest bezpieczna, specjalnie spreparowana substancja, która w żaden sposób nie zagraża Twojemu zdrowiu.

 

 

Ostrzykiwanie toksyną botulinową selektywnie blokuje receptory w mięśniach. Blokada powoduje, że mięsień w okolice którego podano toksynę, przestaje na jakiś czas pracować. Dziś botoks jest jednym z głównych narzędzi medycyny estetycznej. 

 

 

Botoks na czoło blokuje działanie mięśnia czołowego, co zapobiega tworzeniu się zmarszczek w tej okolicy i wygładza te już istniejące.

Po zbadaniu pacjenta i omówieniu jego potrzeb, w wyznaczone miejsca podawana jest toksyna botulinowa. Zabieg trwa około 10-15 minut.

 

 

botoksu pod oczy, na czoło i w innych częściach twarzy może skorzystać każda dorosła osoba, która czuje potrzebę zatrzymania czasu i odmłodzenia swojej twarzy. 

 

Botoks jest wskazany szczególnie przy cerze z pierwszymi oznakami dojrzałości. Najczęściej wygładzane zmarszczki to tzw. pionowa lwia zmarszczka między brwiami, kurze łapki, poprzeczne zmarszczki czoła czy zmarszczki „królicze” i bruzdy wokół nosa.

 

 

Podstawowe informacje o zabiegu

Umów się na konsultacje

Zapisz się do jednego z wykonujących ten zabieg Lekarzy Specjalistów na konsultacje. Możesz to zrobić telefonicznie, mailowo lub wysyłając formularz w zakładce kontakt.

Rejestracja wizyty
Zadowolonych pacjentów
0 +
Współpracujących lekarzy
0 +
Współpracujących lekarzy
0 +
Osób z personelu
0 +
Zarezerwuj
wizytę

    BLOG

    Ostatnie artykuły