Nasze problemy

Skóra wiotka i opadająca

Różnorodność zabiegów na rynku medycyny estetycznej przyprawia o zawrót głowy. Wybierz terapię kierując się swoimi potrzebami.

Czym charakteryzuje się skóra wiotka i opadająca?

Wiotkość skóry to częsty problem, pojawiający się wraz z wiekiem lub gwałtowną utratą wagi.

 

Czasami po ciąży lub zaburzeniach hormonalnych. W skórze zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego, czego efektem jest zmniejszenie jej nawilżenia, a co za tym idzie napięcia i jędrności. Redukcji ulega również liczba włókien kolagenowych, a ich struktura rozluźnia się.

 

Ponadto zanika tłuszczowa tkanka podskórna. Rezultatem tych procesów jest powstawanie zmarszczek.

 

Wiotka skóra to problem natury estetycznej, który dotyczy zarówno twarzy, jak i całego ciała. Starzenie się jest naturalnym i nieuniknionym procesem biologicznym, na który wpływają zarówno czynniki genetyczne, jak i czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie słoneczne, niewłaściwa pielęgnacja skóry, palenie papierosów, zanieczyszczenie powietrza, stres oraz niewłaściwa dieta.

 

Co więcej, skóra oddziela nasz organizm od świata zewnętrznego, dlatego często starzeje się szybciej, niż inne narządy naszego ciała, a proces ten staje się widoczny w postaci spadku elastyczności skóry oraz zmarszczek.

Zabiegi polecane na skórę wiotką i opadającą

Umów się na konsultacje

Zapisz się do jednego z wykonujących ten zabieg Lekarzy Specjalistów na konsultacje. Możesz to zrobić telefonicznie, mailowo lub wysyłając formularz w zakładce kontakt.

Rejestracja wizyty
Zadowolonych pacjentów
0 +
Współpracujących lekarzy
0 +
Współpracujących lekarzy
0 +
Osób z personelu
0 +
Zarezerwuj
wizytę

    BLOG

    Ostatnie artykuły