Nasze problemy

Znajdź zabieg odpowiedni na Twoje problemy

Skóra wiotka i opadająca

Zabiegi pozwalają powstrzymać oznaki starzenia się skóry związane z utratą właściwej objętości, wyrównać kontur, wypełnić zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy.

Zabiegi polecane na skórę wiotką i opadającą

Zmarszczki

Pierwsze zmarszczki pojawiają się na skórze już po 25. roku życia i są nimi głównie zmarszczki mimiczne. 

 

W późniejszych latach pojawianie się kolejnych jest skutkiem coraz mniejszej ilości kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny w skórze. W efekcie staje się ona mało elastyczna, cienka, wysuszona i pomarszczona.


Oprócz czynników wewnętrznych, na proces powstawania zmarszczek mają wpływ także:  szkodliwe promieniowanie słoneczne UVA i UVB, stresujący tryb życia, niewłaściwe odżywianie, palenie tytoniu, nieprawidłowa pielęgnacja skóry, czy gwałtowny spadek wagi.

Zabiegi polecane na zmarszczki

Trądzik

Trądzik to bardzo powszechny problem, który może okazać się bolesny i kłopotliwy oraz może powodować blizny, jeżeli nie jest leczony. Wiele osób uważa, że częste mycie lub zmiana diety wyleczy trądzik, ale nie jest to prawda.


Czym jest trądzik?


Gruczoły łojowe wydzielają oleistą substancję zwaną sebum. Sebum jest normalnie wydzielane przez pory skóry. W przypadku osób cierpiących na trądzik, pory zapychają się w związku z nadprodukcją sebum spowodowaną hormonami i innymi czynnikami. Kiedy pory są zapchane, wdaje się w nie infekcja bakteryjna, tworząc pryszcze i zapalenie.


Trądzik jest przypadłością nastolatków przechodzących przez zmiany hormonalne, jednak osoby w każdym wieku mogą cierpieć na trądzik. Zmiany hormonalne w okresie dojrzewania, ciąży i cyklu menstruacyjnego oraz produkty do pielęgnacji skóry, są powszechnymi przyczynami pogorszenia się trądziku. 


Trądzik najczęściej występuje na twarzy, szyi, plecach, klatce piersiowej i ramionach.

Zabiegi polecane na trądzik

Powiększanie i modelowanie ust

Zabiegi wypełniające są jednymi z najczęściej stosowanych procedur w medycynie estetycznej. Poprawiają wygląd twarzy, dając wrażenie młodszej, wyspanej i świeżej. 

Odpowiednio zaplanowany i przeprowadzony zabieg daje piękny, naturalny rezultat. Zabieg modelowania ust pozwala na powiększenie ich objętości, delikatnie zmienić kształt oraz podnieść opadające kąciki ust.

Zabiegi polecane na powiększenie i wymodelowanie ust

Modelowanie sylwetki

Pozbycie się nagromadzonej tkanki tłuszczowej może być bardzo dużym wyzwaniem, nawet pomimo stosowania diety oraz regularnych ćwiczeń. Nadmiar tkanki tłuszczowej może być widoczny w różnych partiach ciała, powodując dyskomfort w codziennym życiu. 


Wraz z wiekiem walka z nadprogramowymi kilogramami staje się coraz trudniejsza, co prowadzi do frustracji i niekorzystnie wpływa na samoocenę. Osoby borykające się problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej mogą skorzystać z nowoczesnych metod redukcji tkanki tłuszczowej oraz modelowania sylwetki, dzięki którym można poprawić kontur ciała oraz elastyczność skóry. 


Okolice najczęściej poddawane zabiegowi to brzuch, uda, pośladki, biodra, plecy czy podbródek. Profesjonalne zabiegi poprzedzone konsultacją zapewniają satysfakcjonujące rezultaty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej, pięknej skóry i lepszego samopoczucia.

Zabiegi polecane na modelowanie sylwetki

Żylaki i pajęczaki

Pajączki żylne, żylaki siatkowate i żylaki kończyn rozwijają się jako następstwo niewydolności żył kończyn dolnych powodowanej przez uszkodzenie zastawek żylnych oraz procesów toczących się w ścianie naczyń. 

 

Ich powstawaniu i powiększaniu się sprzyjają takie czynniki jak predyspozycje genetyczne, długotrwałe siedzenie i stanie, otyłość, zaburzenia lub leczenie hormonalne, ciąża, nadmierna ekspozycja na ciepło, zaparcia oraz przebyta zakrzepica żylna. 

 

Częstość występowania zarówno pajączków żylnych, jak i żylaków rośnie wraz z wiekiem. Pajączki żylne są wewnątrzskórnymi poszerzeniami splotu żylnego, powstającymi zazwyczaj na powierzchniach ud oraz podudzi.  

 

Żylaki, to większe (co najmniej 3 mm) poszerzenia naczyń żylnych, widoczne w obrębie kończyn dolnych pod postacią poskręcanych żył.

Zabiegi polecane na żylaki

Kontuzje i choroby zwyrodnieniowe, regeneracja w ortopedii

Medycyna regeneracyjna to młoda i dynamicznie rozwijająca się gałąź medycyny.

Jedną z jej dziedzin jest ortopedia regeneracyjna – stosunkowo nowy kierunek medycyny. 

 

Głównym jej celem jest dążenie do odtwarzanie uszkodzonych tkanek za pomocą zastępowania komórek starych i chorych przez komórki młode.

 

Dzięki temu w zmienionych chorobowo lub uszkodzonych tkankach następuje proces regeneracji.

Zabiegi polecane w ortopedii regeneracyjnej

Zadowolonych pacjentów
0 +
Współpracujących lekarzy
0 +
Współpracujących lekarzy
0 +
Osób z personelu
0 +
Zarezerwuj
wizytę

  BLOG

  Ostatnie artykuły

  Oznaczenie zdrowej cery

  Dla wielu kobiet bardzo istotna jest ich cera. Nie tylko panie, ale również mężczyźni interesują się, tym jak wyglądają. Dobrze...

  Read More
  zmarszczki

  Trądzik – przyczyny, leczenie

  Problemy ze skórą , to częste następstwo niezdrowego trybu życiu, złych nawyków żywieniowych, dorastania czy stosowania nieodpowiednich środków higieny. Wiele...

  Read More