Nasze problemy

Trądzik

Różnorodność zabiegów na rynku medycyny estetycznej przyprawia o zawrót głowy. Wybierz terapię kierując się swoimi potrzebami.

Trądzik

Trądzik to bardzo powszechny problem, który może okazać się bolesny i kłopotliwy oraz może powodować blizny, jeżeli nie jest leczony. Wiele osób uważa, że częste mycie lub zmiana diety wyleczy trądzik, ale nie jest to prawda.

 

Czym jest trądzik?

 

Gruczoły łojowe wydzielają oleistą substancję zwaną sebum. Sebum jest normalnie wydzielane przez pory skóry.

 

W przypadku osób cierpiących na trądzik, pory zapychają się w związku z nadprodukcją sebum spowodowaną hormonami i innymi czynnikami. Kiedy pory są zapchane, wdaje się w nie infekcja bakteryjna, tworząc pryszcze i zapalenie.

 

Trądzik jest przypadłością nastolatków przechodzących przez zmiany hormonalne, jednak osoby w każdym wieku mogą cierpieć na trądzik. Zmiany hormonalne w okresie dojrzewania, ciąży i cyklu menstruacyjnego oraz produkty do pielęgnacji skóry, są powszechnymi przyczynami pogorszenia się trądziku.

 

Trądzik najczęściej występuje na twarzy, szyi, plecach, klatce piersiowej i ramionach.

Zabiegi polecane na trądzik

Umów się na konsultacje

Zapisz się do jednego z wykonujących ten zabieg Lekarzy Specjalistów na konsultacje. Możesz to zrobić telefonicznie, mailowo lub wysyłając formularz w zakładce kontakt.

Rejestracja wizyty
Zadowolonych pacjentów
0 +
Współpracujących lekarzy
0 +
Współpracujących lekarzy
0 +
Osób z personelu
0 +
Zarezerwuj
wizytę

  BLOG

  Ostatnie artykuły

  Oznaczenie zdrowej cery

  Dla wielu kobiet bardzo istotna jest ich cera. Nie tylko panie, ale również mężczyźni interesują się, tym jak wyglądają. Dobrze...

  Czytaj więcej
  zmarszczki

  Trądzik – przyczyny, leczenie

  Problemy ze skórą , to częste następstwo niezdrowego trybu życiu, złych nawyków żywieniowych, dorastania czy stosowania nieodpowiednich środków higieny. Wiele...

  Czytaj więcej