Zabiegi

Wampirzy lifting

Czym jest Wampirzy lifting?

Wampirzy lifting to mezoterapia osoczem bogatopłytkowym.

 

Udowodniono skuteczność aplikacji osocza bogatopłytkowego (platelet rich plasma, PRP) w leczeniu wielu jednostek chorobowych i defektów.

 

W medycynie estetycznej PRP najczęściej wykorzystywane jest w celu odnowy i rewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Ze względu na szczególny materiał, który stanowi podstawę procedury: własną krew pacjenta, zabieg mezoterapii osoczem nazywany bywa wampirzym liftingiem (Vampire Lift).

 

Osocze bogatopłytkowe jest preparatem krwiopochodnym, uzyskanym z krwi obwodowej pacjenta. Po pobraniu trafia do specjalnej wirówki, aby odseparować koncentrat płytek krwi w wysokim stężeniu.

 

To od ich ilości w osoczu zależy terapeutyczne działanie zabiegu. Im więcej płytek krwi w osoczu, tym mocniej oddziałują na fizjologiczne procesy rewitalizacyjne organizmu. Po podaniu osocza bogatopłytkowego metodą mezoterapii wywołujemy silną odpowiedź komórkową, kluczową dla namnażania fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję nowego kolagenu.

 

Kolagen, obok elastyny, jest głównym, białkiem budulcowym skóry. 

Co warto wiedzieć na temat zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego?

Umów się na konsultacje

Zapisz się do jednego z wykonujących ten zabieg Lekarzy Specjalistów na konsultacje. Możesz to zrobić telefonicznie, mailowo lub wysyłając formularz w zakładce kontakt.

Rejestracja wizyty
Zadowolonych pacjentów
0 +
Współpracujących lekarzy
0 +
Współpracujących lekarzy
0 +
Osób z personelu
0 +
Zarezerwuj
wizytę

    BLOG

    Ostatnie artykuły