Jak walczyć z trądzikiem?

Trądzik jest prawdziwą zmorą dla dużej ilości osób. Kiedyś kojarzony był z okresem dojrzewania, obecnie na problemy z wypryskami uskarżają się coraz starsze osoby – odnotowano przypadki trądziku u osób 30- czy nawet 40-letnich!

Kiedy posiada się cerę trądzikową, właściwa pielęgnacja skóry oraz higieniczny tryb życia są niezmiernie ważne. Regularne oczyszczanie twarzy, stosowanie lekkich beztłuszczowych kosmetyków oraz wykluczenie z diety powodujących chorobę potraw są nieodzownym elementem codziennej pielęgnacji. Dużo ludzi chciałoby jednak zwrócić się w stronę problemu kompleksowo oraz wesprzeć leczenie trądziku także kuracją wewnętrzną. Stąd pytanie: czy istnieją pastylki na trądzik i czy są one skuteczne?

Tabletki na zmiany trądzikowe mogą być bardzo wartościowym wsparciem w procesie leczenia trądziku. Zawierają składniki o wielowymiarowym działaniu: oczyszczają zanieczyszczone ujścia mieszków włosowych, przyśpieszają gojenie się stanów zapalnych, normalizują uszkodzony naskórek a także zapobiegają pojawianiu się nowych zmian skórnych. I pomimo, że suplementy takie jak tabletki na trądzik nie zamienią właściwej pielęgnacji skóry czy też leczenia dermatologicznego, mogą dać realną ulgę ludziom borykającym się ze skórą skłonną do trądziku.