W jaki sposób wygrać z pryszczami?

Trądzik to mało szczegółowe pojęcie nazywające wiele rozmaitych problemów z cerą, które dotykają nie tylko nastolatków w okresie dorastania. Trądzik może być spowodowany rozmaitymi czynnikami, od istotniejszych problemów ze zdrowiem aż po źle dopasowaną dietę, dlatego warto działać kompleksowo. Takie działanie daje o wiele większe możliwości, że walka z tą przykrą przypadłością skończy się sukcesem i kompleksy odejdą w niepamięć raz na zawsze wraz z kłopotliwymi niespodziankami na twarzy i poczuciem dyskomfortu psychicznego oraz fizycznego.

Dieta i suplementacja

Niedobór pewnych mikroelementów lub witamin może wpłynąć na cerę w istotnie niekorzystny sposób, z resztą, podobnie jak nadmierne spożywanie pewnych substancji. Dobrze jest przemyśleć od początku do końca swoją dietę i znaleźć w niej słabe punkty, a później pracować nad nimi konsekwentnie. Po pierwsze, brak zróżnicowania w codziennej diecie odbija się na skórze, włosach i paznokciach. Organizm, aby prawidłowo funkcjonować, potrzebuje wielu rozmaitych pierwiastków. Nie można mieć ich wszystkich, jedząc w kółko to samo śniadanie, obiad i kolację. Dobrze jest wprowadzić do swojej codziennej diety zdrowe dodatkowe produkty.
Tabletki na trądzik również pozwalają na uzupełnienie niedoborów, natomiast tylko pod kątem samej cery. Najczęściej zawierają cynk, witaminę A a także wyciągi z rewelacyjnie wpływających na nią ziół. Powinno się również wystrzegać wysoko przetworzonego jedzenia, które zawiera wiele toksyn. Żywienie się jedynie pizzą, kebabem i frytkami popijanymi colą prawie zawsze odbija się na cerze.

Prawidłowa pielęgnacja

Nawet najlepsze tabletki na trądzik pomogą w niewielkim stopniu, jeśli stale popełnia się błędy w pielęgnacji cery. Pierwszym i najbardziej karygodnym jest nieoczyszczanie jej przed nocą. Zanim pójdzie się spać, powinno się koniecznie zmyć pozostałości makijażu, a także kosmetyki nałożone rano i sebum, które zgromadziło się w porach skóry. Nieusunięte zanieczyszczenia przyczyniają się znacznie do powstawania zaskórników oraz stanów zapalnych.

Innym powszechnym błędem jest unikanie nawilżania i przesuszanie skóry tylko i wyłącznie silnie działającymi preparatami oczyszczającymi, w wyniku czego pobudza się ją do przyspieszonej produkcji sebum.